O nás

Věřím,  že umění má být součástí každodenního života a spíš než do galerie nebo muzea patří do našich domovů.  Přesně tak uvidíte a zažijete umělecká díla, když mě navštívíte.

Sochy a obrazy jsou mojí celoživotní láskou. V roce 1990 založili moji rodiče tehdy vůbec první soukromou galerii v České republice. Ta nese jméno mé matky (galerie Fany)  a funguje v Českém Krumlově nepřetržitě již více než třicet let.

Obklopena krásou renesančního města a životem rodinné galerie jsem se seznámila s tvorbou předních českých umělců. Mnozí se stali našimi  blízkými přáteli.  Umění hrálo hlavní roli také v mém vlastním domě, nejprve v Českém Krumlově a později v Plzni.

Postupně se na mě začali obracet přátelé a známí, kteří chtěli poradit při výběru děl. Můj dům začal záhy fungovat jako interiérová galerie a já jsem přirozeně navázala na rodinnou tradici.  Pod značkou Friends of Fine Arts dnes prezentuji to nejlepší z české umělecké scény.

V posledních letech jsem významně rozšířila svoji činnost a založila Centrum současného umění,  kde můžete vidět rozsáhlou expozici uměleckých děl v autentickém kontextu moderního rodinného domu. Kromě interiéru je část děl vystavena také v zahradě.

Přeji si, aby umění pozvedlo a obohatilo život každého z nás.  

 

Těším se na Vás.

Vaše,  Andrea Škaloudová