Právě teď

Vážení přátelé krásných umění,

dnes jsme vystavila dva svostné obrazy od Milana Chabery. Jde o velkoformátová plátna Symboly města a Divaldo I

Letos v dubnu by skvělá malířka Jindra Husáriková oslavila 90. narozeniny. Tato výjimečná umělkyně se stala proslulou nejen u nás, ale jako jedna z mála českých umělců dokonce i v samotné Itálii. Zde pořádala řadu prestižních výstav a byla právem řazena mezi mistry oboru. Bylo pro mě velkým životním štěstím, že jsem tuto skvělou umělkyni mohla poznat osobně a být dlouhá léta její galeristkou. Nyní se spolu se mnou můžete těšit z jejích nejkrásnějších děl, která nabízím díky důvěře, kterou mi svěřila její úžasná rodina.

Milovníky jazzu jistě potěším novým obrazem Romana Brichcína. Inspirace  slavným albem Milese Davise  Bitches Brew nepotřebuje další komentář. Nový je také krásný středoformát Švadlenka.

Minulý týden jsem vystavila několik obrazů od Ivana Straky. Jde o  velké kompozice Benátský aněl, Zvědaví andělé a Andělské město a další tři menší krásné obrazy. 

Z dubnových novinek upozorňuji také na úchvatnou abstraktní plastiku Vesmír od Petra Nižňanského.  Mohu potvrdit slova autora, že se líbí především ženám.  I když jsem nafotila hodně náhledů,  nic se nevyrovná skutečnosti.  Přijeďte se podívat do nového Centra současného umění,  kde je vystavena. 

Nenechte si ujít také fantastické bronzy od Jaromíra Garguláka.  Jde o překrásného Nosorožce a sousoší žiraf. Jako vždy u Garguláka je zde skrytý i další význam.  U nosorožce jde o březí samici a žirafí sousoší má název Mateřství.

Z novinek chci ještě upozorit na skvostné litografie Karla Tomana.  Karel Toman je představitel  silné generace ilustrátorů 70.-80. let (Born, Paleček) a jeho práce patří ke zlatému fondu české ilustrace minulého století.

Vaše Andrea Škaloudová

17.4.2021