Právě teď

Vážení přátelé krásných umění,

s radostí pozoruji rostoucí zájem zahraničních klientů o tvorbu našich umělců. Platí však také obrácený trend. Stále více Čechů neváhá obrátit svoji pozornost ke kvalitní tvorbě zahrančních autorů. 

Již mnoho let mám tu čest zastupovat skvělé slovenksé umělce, které však  lze v našem prostředí stěží považovat za cizince, neboť Marián Komáček, Jakub či Oto Bachorík, Ivan Kováčik nebo Peter Nižňanský jsou českému publiku dobře známi. Nyní jsem se rozhodla podívat se trochu dál a představit skvělého akademického malíře  Ivana Dodova ze Sofie. Jsem si jistá, že jeho nádherné akvarely plné balkánského slunce a pestrých barev si rychle najdou své nové majitele. 

V Českém Krumlově nyní pokračuje rozsáhlá prodejní výstava originálních knižních  ilustrací Jindry Čapka.  Výstava potrvá celé léto a otevřeno je vždy od středy do neděle. Touto prodejní výstavou navazuji na právě probíhající výstavu TĚLA, HLAVA, VLASY v Ateliéru Egona Schieleho.

V Plzni v Centru současného umění FOFA byla dokončena rozsáhlá úprava exteriérů v souvislosti s rozšířením výstavních ploch a výsledek stojí za to! Přijeďte se podívat. Kromě jiného uvidíte i nádherné Torzo od Paulini Skavové, o které jsem dlouho usilovala.  Ve vnitřní expozici je aktuálně několik desítek velkoformátových pláten od  Jindry Husárikové,  Lu Jindrák SkřivánkovéRomana Brichcína.  V kolekci Milana Chabery jsou tří obrovská plátna ve formátu 170x150 cm. Jsou to dva figurální obrazy s názvy Bílý profil a Rozhodnutí a méně obvyklý abstraktní obraz Kterým směrem. Jako vždy zde mám také několik překvapení v mé neveřejné nabídce, která je dostupná pouze při osobní návštěvě. Neváhejte si domluvit termín návštěvy.

Pro více novinek a inspirace sledujte můj profil na instagramu.

Vaše,

Andrea Škaloudová

18. 7. 2024