Právě teď

Vážení přátelé krásných umění,

nově rozšířená expozice v Galerii 99 v Českém Krumlově se o Velikonocích poprvé představila široké veřejnosti. 

Kolekce dvou stovek  grafických listů a více než tuctu velkoformátových pláten se setkala s mimořádně vřelou reakcí návštěvníků. Někteří si zde rovnou vybrali svá nová umělecká díla. Mám z toho velkou radost. Aktuálně zde nejdete práce   Oldřicha Kulhánka, Tomáše Bíma, Tomáše Hřivnáče a mnoha dalších. Poprvé zde také představuji nejen soubor grafických listů od mého milovaného Pavla Sukdoláka, ale také dosud širší veřejnosti nepřístupné pastely. Představuji zde také nového umělce, kterým je mistr techniky leptu Milan Bauer. Jeho osobitý styl upomíná na tradici fantaskních ilustrací románů Julia Verna. Roztodivné technické vynálezy se snoubí se světem zvířat a lidí v podivných krajinách plných optimismu, naděje a dobrodružství.

V Krumlovské expozici najdete nyní novinky každý týden a otevřeno je vždy minimálně v pátek a v sobotu. Již tento pátek zde uvidíte dvě nové bronzové plastiky.

V Plzni v Centru současného umění FOFA je nové plátno od Lu Jindrák Skřivánkové s názvem Back to Soul. Inspirací byl úspěch, který měla její nedávná výstava v Soulu. Kromě toho jsem zde také rozšířila expozici obrazů akademické malířky Jindry Husárikové.

Mezi nedávnými novinkami si nenechte ujít krásný obraz EST. Je to velkorysý formát 110x105cm, který je inspirovaný skvělým jazzovým triem Esbjörna Svenssona. Jde o další ze série nádherných hudebních obrazů Romana Brichcína inspirovaných jazzovou hudbou. Tentokrát  z evropského severu. 

V březnu jsem založila blog. Zde budu postupně publikovat krátké texty o mé práci, o životě galerie nebo o čemkoliv co budu považovat za zajímavé ze světa umění. Na úvod jsem napsala pár slov o mé značce Friends of Fine Arts

Pro více novinek a inspirace mě můžete sledovat na instagramu.

Vaše,

Andrea Škaloudová

11. 4. 2024